Dziennik Bałtycki, 9. stëcznika 2004

Cëtëjema za: Dziennik Bałtycki

Zymk

06.01.2004

W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Żukowie (przy ul. Gdańskiej) w najbliższą sobotę odbędzie się, o godz. 9, spotkanie grupy literackiej Zymk.

Grupę tworzą młodzi literaci kaszubscy. Spotkania odbywają się raz do roku w różnych zakątkach Kaszub. W minionym roku gościli w Rumi, wcześniej w Wejherowie. W skład prawie dziesięcioosobowej grupy (stale rośnie) wchodzą poeci, autorzy tekstów piosenek i tekstów kabaretowych, prozaicy i publicyści o różnym dorobku twórczym.

“Zymk” w języku kaszubskim oznacza wiosnę i takie, ożywcze spojrzenie na kaszubską literaturę prezentują młodzi twórcy. Podczas spotkania prezentowane są najnowsze dokonania poszczególnych osób, prowadzone są rozmowy na temat stanu i kierunków rozwoju współczesnej literatury kaszubskiej. Uczestnicy nie stronią także od krytyki. Co roku owocem tych spotkań jest wydanie zeszytu literackiego grupy. Są już takie dwa.

Zymk nie jest grupą zamkniętą. Na sobotnie spotkanie zapraszani są wszystkie zainteresowane nim młode dusze artystyczne.

(c) – Dziennik Bałtycki

Leave a Reply

  

  

  

This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.